Girişimcilere kolaylık sağlayan mobil uygulamalar

Girişimciler için vakit nakittir. İşletmelerinin gelişmesine, fikirlerinin ete kemiğe bürünmesine  fayda sağlayacak pratik uygulamalar hayat kurtarır. Tüm işlerini parmaklarının ucuyla halledebilecekleri, kafalarını karmaşadan kurtaracak pek çok uygulama mevcut. Bunların en sık kullanılan, en popüler olanlarını sizin için listeledik. Uygulamaların her birini sizin için çalışan bir eleman gibi düşünürseniz üzerinizde ne çok iş aldıklarını göreceksiniz. Canva tasarımcınız, linkedin IK direktörünüz, buffer dijital pazarlama müdürünüz, freshbook muhasebeciniz gibi… Onlar çalışsın, siz sadece girişiminizi yönetin!

  • Canva: Henüz fikriniz var, markanız yok ise veya markanız için standart bir düzen oturtmak istiyorsanız mükemmel bir faydalı uygulamadan başlayalım. Canva pek çok farklı amaçlı tasarım yapabildiğiniz gibi sizin için güzel bir marka paketi sunuyor. Marka Kiti başlığı altında logo, renk, yazı tipi standardını geliştirebilir, bunu tüm tasarımlarınızda kullanabilirsiniz. Canva mevcut yüklü görseller veya kendi yükleyeceğiniz görselleri hızlı bir şekilde dilediğiniz gibi düzenleyip indirmenizi sağlıyor. Tam bir online tasarımcı…
  • Evernote: Parlak fikirleriniz ve sürekli aklınıza gelen şeyler varsa bunları unutmadan kaydedebilmeniz için Evernote mevcut. Cihazlar arası senkronizasyonuyla not tutma uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerden biri. Kullanım kolaylığı da bunu destekliyor. Girişimcilerin en sık kullandığı uygulamalardan.
  • Buffer: Tüm sosyal medya hesaplarını siz yönetiyorsanız size sosyal medya yöneticiliği yapacak bir uygulama Buffer. Tüm hesaplarınız bu uygulama altında tek elden kolaylıkla yönetilebiliyor. Dijital pazarlamanın nimetlerinden faydalanmak için hesaplarınızı tek noktadan güçlü bir şekilde takip edebilirsiniz.
  • Trello: İş yönetimi konusunda uzaktaki kişilerin bir ekip şeklinde eş zamanlı çalışabilmesini sağlayan bir platform. İçeriği düzgün bir şekilde ayırıp başarılı bir şekilde yönetilebilmesini sağlıyor. Uzaktan takım çalışması yapılabilmesi açısından girişimcilerin bilmesi gereken uygulamalardan.
  • Skype: Online toplantı yapmanızı sağlayan ve tüm iş dünyası tarafından yaygın olarak kullanılan Skype ücretsiz çağrı, kayıt, toplantı düzenleme ve video oturumları yönetmenize olanak sağlayan uzun yıllardır kullanılan bir uygulama. Özellikle yurt dışı ile iş yapan ve sık seyahat eden girişimciler tercih ediyor. Yeni nesil mülakatlar da artık şirketler tarafından Skype uygulaması üzerinden gerçekleştiriliyor.
  • Linkedin: Kurumsal dünya ile ilginiz olmasa da siz bir girişimciyseniz kurumsal kimliksiniz. Bu nedenle linkedini soğuk bulsanız da profesyonel olarak orada olmak, sektörün öncü kişilerini takip etmek ve gelişmelerden haberdar olmak için kullanmalısınız. Linkedin üzerinden tam girişiminize uygun kişilere mesajla ulaşarak beyin avcılığı yapabilir, aklınıza gelmeyecek üst düzey donanıma sahip kişilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • FreshBooks: Finans ve muhasebeyi cebinden idare etmek isteyenler için kapsamlı bir uygulama. Profesyonel görünümlü faturalar oluşturuyor, masraf ve makbuzları düzenleyerek giderleri gelirleri tek yerde toplayabiliyor. Nereye ne harcadım bilmek, alacak verecek takibini kolayca yapabilmek için kullanabilirsiniz.
  • Dropbox: Belgelerin düzenli olarak bulutta saklanmasını sağlayan, cebinize nefes aldıran uygulama. Burada sakladığınız belgeleri istediğiniz zaman kolayca paylaşabiliyor, telefon, tablet ve bilgisayardan ulaşabiliyorsunuz. Girişimciler için kurtarıcı bir uygulama. Yüklü projeleri, evrakları sunumları burada saklayarak dilediğiniz yerden erişebilirsiniz.
  • Basecamp: Sizin sanal asistanınız, proje yönetim aracınız. Dosyalar, yapılacaklar ve sohbetleri bir arada düzenleyip size büyük resmi gösteren bir uygulama. Yapılacakları çok daha kolay toparlayıp önünüzü görebilirsiniz ki bu girişimciler için oldukça önemli bir adımdır.
  • Headspace: Çok çalıştınız yoruldunuz biraz da kafa dinlemeye ihtiyacınız var. Daha kolay odaklanmasını sağlayacak ve beyninizin dinlenmesini sağlayacak uygulama dijital bir meditasyon uygulaması. Yoğun çalışan girişimcilere her gün 10 dakikalık bir meditasyon programı sunan uygulama sesli bir şekilde kullanıcıyı yönlendirerek rahatlamanızı sağlıyor.

Yorum Ekle