Sınavsız 2. Üniversite okuyabileceğinizi biliyor musunuz?

Tekrar üniversite yıllarına dönseniz ne okumak isterdiniz? Farklı bir branş mı? Güzel bir üniversite bitirdiniz ve iyi bir işiniz var belki ama hayal ettiğiniz hayat bu değildi… Uzmanlığınıza farklı bir dal ekleyerek kendinizi geliştirmek veya yeni bir alana yönelmek istiyorsanız sınavsız 2. Üniversite şansı tam size göre!

Yeni bir meslek edinmek, ilgi alanınızı uzmanlaştırmak belki de erken emeklilik planlarınız için sizi geçindirecek bir iş için kolları sıvamaya ne dersiniz? Hayallerinizi gerçekleştirmek için şimdi güzel bir fırsat var önünüzde. Anadolu Üniversitesi İkinci Üniversite Programları ile gerekli belgeler ve kayıt ücreti ile hiçbir sınava girmeden yeni bir üniversite okuyabiliyorsunuz.

“Bir diplomaya sığmayan hayaller için İkinci bir Üniversite” sloganıyla ortaya çıkan sınavsız şartsız ikinci üniversite fırsatı için Anadolu Üniversitesi’nde kayıtlar başladı. 18 Ekim’e kadar devam edecek kayıt sürecinden sonra Açık Öğretim Fakültesi üzerinden tamamlanacak eğitimlerle kolayca ikinci diplomaya sahip olabileceksiniz.

İkinci üniversite okumanız için ne gerekiyor?

Herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olmuş olmanız veya açık öğretim hariç herhangi bir yükseköğretim okulunda okuyor olmanız ikinci üniversite başvurusu yapabilmeniz için yeterli.

AÖF ikinci üniversiteye kayıt için ne gerekiyor?

Kayıt için aşağıdaki belgeler gerekli:

  • İnternet başvuru belgesi
  • Öğrenci Bilgi Formu
  • Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları
  • Öğrenim Belgesi

Peki Hangi Programlara Katılabilirsiniz?

Adalet, Aşçılık, Dış Ticaret, Bankacılık, Emlak, Halkla İlişkiler, Fotoğrafçılık, İnsan Kaynakları, Lojistik, Medya, Marka İletişimi, Muhasebe, Radyo Televizyon, Tarım, İngilizce İşletme, Konaklama…

Bütün bu ikinci meslek olabilecek, hobiden akademik bilgiye dönebilecek, sizi mesleğinizde bir üst konuma taşıyabilecek ya da yeni bir girişimde başarılı kılabilecek  branşlar sizi bekliyor.

Tüm branşlar için http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/programlar.html

 

İkinci Üniversite öğrenme ortamları:

Peki dersler nasıl gerçekleşecek?

Güncel İçerik: e-kampüs sistemindeki içerikler ders kitaplarına göre hazırlanmakta ve sadece dijital içerik olarak ( pdf, epub, html5) sunulmaktadır. Dolayısıyla sistemdeki tüm bilgiler güncel.

Mobil Ortam: Anadolu Mobil uygulaması ile öğrenciler e-kampüs sistemini cepten kullanabilecek.

Ünite Bazlı Yapı: Öğrenme malzemeleri haftalık çalışma düzenine uygun sunulmuş, yani istediğiniz zaman açıp sadece ilgili konu hakkında materyale ulaşabileceksiniz.

Sesli Kitap: Dinleyerek öğrenmekten keyif alıyorsanız mp3 olarak sesli kitap kayıtlarına ulaşabileceksiniz. Bu ortam aynı zamanda görme engelli öğrencilere de hitap ediyor.

Alıştırmalar: Her ünite sonunda kendinizi test edebileceğiniz alıştırmalar bölümü mevcut.

Canlı Ders: Konu anlatımları canlı derslerle dinlenebilir, eş zamanlı soru cevap katılımı yapılabilir. Canlı yayını kaçırsanız bile daha sonra bu video kayıtlarına sistemden ulaşabilirsiniz.

Konu Anlatım Videosu: Uzmanlar tarafından anlatılan ders konuları videolarıyla yeniden öğrenmek çok daha kolay.

Ünite Özeti (pdf) ve Sesli Özet: Üniteler hem çıktı alıp altını çizerek eski usul çalışmak isteyenlere göre pdf veya sesli özet dinlemek isteyenlere göre mp3 olarak sunuluyor.

İnografik: Bir dersin tüm içeriğinin ya da belli bir bölümünün bir şablon içinde hatırlatma başlıklarıyla temel noktalarının sunulmasıdır. Bu görseller öğrenilenlerin akılda kalmasını sağlaması açısından önemli bir veri…

Mikroanimasyon: Konuyla ilgili 2-3 dakikalık özgün animasyon sunumlar sayesinde ileri yaşta yeni konular çok daha cazip ve anlaşılır J

Deneme Sınavları (Çevrimiçi ve pdf): Ara ve dönem sonu sınavlarınızdan önce kendinizi denemeniz amacıyla hazırlanmış sınavlar mevcut.

Çıkmış Sınav Soruları (pdf): Önceki yıllarda yapılmış sınavlarda çıkmış soruları cevaplarıyla birlikte görebileceğiniz bir alan.

Aldığınız derslerden muaflık?

Daha önce aldığını YÖK zorunlu derslerinden (Türk Dili, Atatürk İlke ve İnkılapları, İngilizce) muaf sayılabilirsiniz.

İkinci Üniversite okumanın ücreti nedir?

Aynı anda tek üniversite okuyanlar için öğrenci katkı payı alınmıyor ancak öğretim gideri adı altında dönemli alınan bir ücret var. Bölümden bölüme değişiklik gösteren ücret aralığı 265 – 530 TL aralığında.

Nasıl, yeniden öğrencilik fikri heyecanlı mı?

Hadi hayatınıza biraz heyecan katın! Öğrenci kimliği ve yeniden indirimli biletler de cabası 😉

2 Eylül-18 Ekim kayıt dönemini kaçırmayın:  https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/#/form

 

Yorum Ekle