Evde Tatil

Tatilde hiçbir yere gidemeyenler, evde de tatil yapabilirsiniz. Yıllık izin ya da bayram tatillerinde hiçbir planınız yoksa tatil yapamıyorum diye düşünmeyin.

Tatil mutlaka uzak bir yerde veya sahilde olmak zorunda değil. Bu klişeden kurtulun.

 

Sizi ne dinlendirir, ne mutlu eder? Bugüne kadar yapmak isteyip de yapamadığınız neler var?

Önünüzde kimseyi mutlu etmeye çalışmadan, zorunlu ilişkiler kurmak zorunda olmadığınız bir zaman dilimi var. Sadece size ait, sizin emrinize amade..

 

Fotoğraf paylaşmak zorunda hissetmeyeceğiniz için sadece ama sadece kendinizi mutlu etmek için yaşayacağınız bir hafta olacak. Yani kendinizle kaliteli zaman geçireceksiniz.

Otelde olmadığınız için sabah dilediğiniz kadar uyuyup öğün zamanlarını istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Oradan oraya koşturup yorgun bir şekilde işe geri dönmekten kurtulacaksınız.

Uzun zamandır aramak isteyip arayamadığınız insanları arayarak şehirdeyse küçük buluşmalar planlayabilirsiniz. Tek evde oturan siz değilsiniz…

Tatile gitseydiniz uzanıp kitap okumak mı isterdiniz? Evde kendinize güzel bir içecek hazırlayın ve en rahat koltuğunuza uzanın… Kimse sizi bölmeden kitabınızın keyfini çıkarın.

 

Netflixte izlemediğiniz birikmiş dizilerinizi sular seller gibi tüketmek için bir sürü vaktiniz var…

Kitaptan diziye diziden belgesele derken bir haftada bir yer gören bütün insanlardan daha fazla doymuş olarak tatilinizi bitireceksiniz.

Üstelik en güzeli gerçekten dinlenmiş, evi, eşyaları temiz ve toplu, bütün kişisel işleriniz bitirilmiş bir şekilde…

Çok yoğun çalıştığınız dönemleri hatırlayın. “Eve girip günlerce çıkmamak istiyorum, 24 saat uyumak istiyorum” dediğiniz anları hatırlayın… Bu tatil sizin için mükemmel bir ihtiyaç duyduklarınızı yapma fırsatı sunuyor.

Hayat dışarıda akıyor ve siz her şeyi kaçırıyorsunuz gibi gelebilir ama hayat sizin olduğunuz yerdedir bunu unutmayın.

Telefonunuzu elinizden bırakın. Sırf fotoğraf çekilmek için gidilmiş tatillere bakmaya ve onların göstermelik hayatlarıyla harcamayın vaktinizi. Bırakın onlar harcasın vakitlerini. Siz onlarla harcamayın.

Kendi günübirlik programlarınızı yapın. Kalabalıktan hafta sonu gidemediğiniz yerlere gidin…

Kalabalık dönemlerde evde tatil yapmanın cazibesi başkadır. Yaşadığınız şehirde tatili geçirmek çok daha verimli, dinlendirici olabiliyor. Hem uzaklarda yaşayan tatilde sizin şehrinizi ziyarete gelmiş arkadaşlarınla da görüşmek için güzel bir fırsat.

Kendinizi bakıma alın. Evde SPA keyfi yaşayın.

 

Evinizde dekorasyon değişikliği yapın. Kendinize ne zamandır istediğiniz bir keyif köşesi yaratın…

Eşyalarınızı kıyafetlerinizi düzenleyin. Spor yapın. Yürüyüş yapın. Boş sokakların tadını bisikletle çıkartın.

En sevdiğiniz müziği açın ve kendinizi müziğin ritmine bırakın.. Bunun için içkilerin dünya pahalısı olduğu insanların eğlenmeyi salınmaktan ibaret sandığı barlara ihtiyacınız yok. Kendi kendinize dışarıdan nasıl gözüktüğünüzü umursamadan eğlenebilirsiniz.

Tatilde harcayacağınız parayı evde harcamadığınız için bir sonraki tatilinizde kendinizi şımartacak bir plan hazırlayabilir, onun detaylarını zevkle uzun uzun planlayabilirsiniz.

Hem herkesle aynı hafta bir yerlere gitmektense herkesin çalıştığı, tatil yerlerinin daha sakin olduğu ve size kaldığı zamanlarda hem ekonomik hem daha iyi planlı bir tatil yapabilirsiniz.

Sonuç olarak evde kalarak yapılan tatil hiç de tahmin ettiğiniz gibi fena bir durum değil. Avantajlarının farkına varın ve belki de bir daha denk gelemeyecek bu sakinliğin tadını çıkarın.

Tamamen size ait, sorumluluk olmadan, bir yere yetişmeden geçirilecek size özel günler…

Evde tatilinizin keyfini çıkartın.

 

Yorum Ekle