Yılbaşı Piyango Bileti kaç TL? Büyük ikramiye ile hayatınız nasıl değişir?

Hayallerinizin bir anlığına gerçek olduğunu düşünün!

Yılbaşı yaklaşırken ilk akla gelen şeylerden biri yılbaşı piyango bileti… Hiçbir şans oyununa inanmayanlar bile yılbaşında adetten de olsa bir çeyrek bilet alarak girmek ister. Aslında bu yeni yıla umutla başlamanın bir temsili… Ya size çıkarsa?

Bu sene büyük ikramiye 70 milyon TL olarak belirlendi. 31 Aralık 2018 gecesi yapılacak özel çekiliş için belirlenen bu büyük ikramiye tutarına paralel olarak bilet fiyatları da oldukça yüksek. Çeyrek bilet 17,50 TL, Yarım 35 TL ve tam bilet 70 TL oldu. Eskiden seri bilet alarak şansını yükseltmek isteyenler bu sene tek biletle yetinecek gibi gözüküyor. Hayal kurmanın minimum bedeli 17,50 TL 🙂

Tam bilete çıkarsa 70 milyon tek başına size ait demektir. Önce bir havalara uçun hoplayıp zıplayın sonra parayı aldığınız gibi bankaya günlük mevduata yatırın ki size sağlıklı düşünebilecek hale gelene kadar hem zaman hem para kazandırsın. Sanırım istifayı da bastınız artık :)))) Şirkete en havalı şekilde veda eden kişi siz olabilirsiniz!

 Peki bu 70 milyon ile ne alabilirsiniz?

Geçmişten gelen borcunuz varsa bu birkaç günlük düşünme ve sindirme evresinde zaten hepsini kapatacağınız faizi size kazandırmıştır. Bankaların mevduat faizi hesaplamalarında bu tutara karşılık bir hesaplama henüz bulunmuyor 🙂 En iyi günlük faizi almak için sağlam bankalardan teklif almalısınız. Ortalama aylık getirisi 1.000.000 TL. civarında olacak.

Peki bu parayla yapabilecekleriniz;

-10 milyonunu bankada faizde tutarak ayda 150.000 TL gelire sahip olabilirsiniz.

-5 milyonu ile 3.602 tane tam altın alırsınız. Paranın bir kısmını altında tutmak iyidir.

-Dövize ve borsaya yatırmak riskli olmakla beraber tamamen size kalmış. Bu hareketli yatırım araçları için de ilgi ve bilginiz olmadığını varsayarak 5 milyon yatırdığınızı düşünelim.

-Tanesi 4 milyondan 4 tane lüks konut size 16 milyona mal olur. Bunlardan birinde otursanız 3 tanesinin aylık kira getirisi yaklaşık 30.000 TL

-Tanesi 750 binden 8 tane orta seviyede konut 6 milyon eder. Bunların da ortalama getirisi aylık 20.000 TL.

-Bir de dükkana yatırım yaptığınızı düşünelim 5 milyonluk bir dükkanın kira getirisi ortalama 20.000 TL.

-Yazlık ve tekne hayaliniz varsa bunlar için de bir 5 milyoncuk ayırmanız lazım.

-İstediğiniz araba için de size lüks araç fiyatlarına göre bir 3 milyon bütçe ayıralım…

Bütün bunları yaptınız lüks konut yazlık tekne ve dünyayı gezebileceğiniz dudak uçuklatan aylık geliriniz, üstelik çeşitli yatırımlarınız var. Ve henüz sadece 55 milyon harcadınız.

Peki kalan 15 milyon ile ne yapacaksınız?

-İş kurabilir, üretmeye devam ederek bu zenginlikte psikolojinizi de iyi tutabilirsiniz. Kira yemekten öte bir faydanız olur. Çalışanlarınız olur ve sayenizde pek çok kişi iş bulur, evine ekmek götürür. Patron nasıl olunur herkese gösterebilirsiniz.

-Girişim dünyasına biraz yakınsanız yatırımcı olarak aktif rol oynayabilirsiniz. Yerli üretimleri ve girişimci gençleri destekleyebilir, iş dünyasında önemli bir destek figürü olabilirsiniz. Bir dünya markası çıkarılmasında emeğiniz bulunabilir… Herkes sizden bahseder.

-Eşinize dostunuza ailenize zaten aylık gelirinizle rahat rahat yardım edebilirsiniz ancak bunun dışında vicdanınıza en yakın yardım kuruluşlarıyla görüşüp düzenli para ya da henüz gerçekleştirmedikleri büyük bir yatırımın önemli bir ayağı olabilirsiniz. İnsanlar size minnet duyar…

 

Uçak ya da yalı almaya kalkarsanız bütün ikramiyeyi tek kalemde harcamış olursunuz o toplara girmeyin :))))

Alıp ne yapacaksınız istediğiniz zaman kiralayın 🙂

 

Şimdi parmağımı şıklatacağım ve uyanacaksınız….

İstifa edene kadar işinize dönün ve dualarınızın kabul olması için iyi bir insan olmaya çalışın 🙂

 

 

Yorum Ekle