2017-2018 Sonbahar Kış Stil Rehberi

Dünya moda endüstrisine yön veren ünlü tasarımcıların 2017-2018 sonbahar kış koleksiyonları çoktan görücüye çıktı bile.

Şimdi sıra bizde… Sezonun genel özelliklerini belirleyip stilimize uygun parçalara dolabımızda yer açalım!

 

Bu sezonun ana rengi kahve ve tonları. Kahverengiyi dilediğiniz diğer tüm renklerle kombinleyebilirsiniz. Koleksiyonlarda ağırlıklı olarak sarı, yeşil, mavi ve kırmızı ile birlikte kullanılmış kahveler.

Sezonun en belirgin ve yaygın deseni kazayağı… İster siyah-beyaz isterseniz sarı-kahve tonları ile özellikle etek ve kabanlarda bu deseni sıklıkla göreceğiz.

Oversize parçaların hakimiyeti sonbahar-kış sezonunda da devam ediyor. Oversize kabanları  maksi boy etekler  ve yine yüksek bel kalem eteklerle kombinleyebilirsiniz.

Bu sene ince deriden yapılmış etek ve paltoları, parlak plastik görünümlü sentetik aksesuarları aklınızın bir köşesine not edin.

Dolabınızdaki tüm altın- dore parçaları arka raflara kaldırın. Chanel koleksiyonu ile ilan edildiği üzere bu sene gümüş-lame yılı. Parlak metalik tonlar hem kıyafet hem de aksesuarlarda bolca kullanılacak. 

 

Bir kaç sezondur popüler olan denim kıyafetler bu sezonda da yer bulmuş ama küçük bir farkla. Hemen hemen tüm koleksiyonlarda denim parçalar yine başka tonlardaki denimlerle kombine edilerek kullanılmış, siz de deneyin.

Yazı kasıp kavuran tropik desen rüzgarı ( palmiye & coconut) kış sezonunda yerini güç sembolü yırtıcı hayvan figürlerine bırakmış.

 

Tüyler tüyler tüyler… Bu sezon tepeden tırnağa tüm kıyafet ve aksesuarlarda tüy detayı hakim. Koleksiyonlarda da tüyler hem bohem & kızılderili stilleri ile yorumlanmış, hem de romantik tarzda tül ve şifonlar ile… Stiliniz ne olursa olsun, bu sezon tüylerden kaçış yok!

Oversize kesim kabanların popülerliği hala devam ede dursun, bu sezon onlara büyük ve uzun atkılar ekleniyor. Trendin gidiş yönü de pelerinlere doğru, hazırlıklı olun.

İmitasyon kürk ve peluşlar, kabarık tüylü dokulu tüm kumaşlar yine çok moda ama bundan önceki sezonlardan farklı olarak tamamı rengarenk! Kış kasvetini dağıtmaya birebir renkli kürkler sizin de kıyafetlerinizi canlandırabilir, mutlaka şans verin. 

 

 

Yorum Ekle