Kate Middleton’ın moda sırları

Popüler bir idol olan İngiliz Kraliyet Prensesi Kate Middleton, kıyafet seçimlerinde kusursuz ve şık görünümüyle moda dünyasında herkesin beğenisini kazanıyor. Seçimleri yakından takip edilen Cambridge Düşesinin kıyafetinden makyajına, çanta seçiminden ayakkabı uyumuna kadar her seçimi olay oluyor, seçtiği markalar yok satıyor…

Kusursuz görünümdeki en büyük etken, şüphesiz giydiklerini mükemmel taşıyan fiziği… 1.75 boy ve 55 kiloda olan Kate, ince uzun fiziğinin tüm avantajlarını kullanıyor. Kusurları gizleyen buğday teni ve yüzünden düşürmediği sıcak gülümsemesiyle bütünleşen imajı onun kıyafet seçimlerini muhteşem bir şekilde tamamlıyor.

Ortama uygun giyinme konusunda oldukça başarılı olan düşes, gündüz genç kadın doğallığını korurken gece gerçek bir prensese dönüşüyor.

Galalar ve hayır yemeklerinde uzun elbiseler tercih ederken gündüz ve resmi olmayan yemeklerde diz boyu elbiseler kullanıyor.

İnce bele sahip olduğu için genellikle bele oturan tasarımlar seçen düşes, kaban seçimlerini de aynı bele oturan tarzda kullanıyor.

Takı seçimleri ise abartıdan uzak zariflikte… Genellikle kolye ya da sadece küpe kullanan düşesi değerli aile mücevherleriyle sadece resmi törenlerde görebilirsiniz.

Günlük seçimleri sokak modasına yön veren Kate’in tercihi genellikle skinny pantolon ve gömlek.

Parlayan bir yıldız gibi görünmenin yolunun yoğun makyajdan geçmediğinin en güzel kanıtı Kate Middleton. Hafif fondöten ve rimeli tamamlayan nude ruju onu her daim canlı gösteriyor.

Gözlerini çok hoş gösteren dumanlı makyajı gündüz daha soft ve gece daha ağır olarak uyguluyor. Doğal görünümünü borçlu olduğu tonlar ise kahverengi ve altın.

Genellikle açık kullanmayı tercih ettiği ve rengini koruduğu kahverengi saçları en önemli aksesuarı… Saçı sürekli bakımlı ve hacimli.

Kıyafetiyle aksesuarlarını yakın tonlarda seçmesi daha elegant bir görünüm sağlıyor. Bu uyumu çocuklarıyla ve eşiyle yan yana geldiği etkinliklerde de kullanıyor.

Minik portföy çantalarında birleştirdiği elleriyle kusursuz kibarlıkta pozlar verebilen Kate, tek eliyle saçı başını düzeltebilme yeteneğine de sahip. Onu omzundan düşüp duran çantasını düzeltmeye çalışırken asla göremezsiniz çünkü gece de gündüz de minik, onu yormayan çantalar kullanıyor.

Kısa kesilmiş düzgün şekillendirilmiş ve açık renk boyanmış tırnakları ise uğraşılmamış saf güzelliğinin en önemli detayı.

Renkli giyinmeyi seven Kate, en son eltisi Meghan’ın bebeğiyle olan aile fotoğrafında giydiği pembe elbiseyle epey konuşulmuştu. Fark yaratmayı ve bunu en sade şekilde yapmayı çok iyi biliyor.

Soft renkleri üzerinde mükemmel taşırken arada giydiği canlı renklerle dikkatleri üzerinde topluyor.

Onun giydiği hiçbir kıyafet için “demode” kelimesi geçerli değil. O adeta modayı kendi kurallarına göre yaşıyor. Trendlerin gelip geçmesi onu etkilemiyor. Kendi stiliyle modaya ilham veren bir kadın Kate.

Bu açıdan kendi tarzını yaratması ve kitleleri peşinden sürükleyen mütevazi klas tarzıyla kıyafet seçimi rahmetli kayınvaldesi Prensen Diana’ya benzetiliyor ve tercihleri seviliyor.

Blazer ceket kullanımıyla spor şık havayı yakalayan düşes her resmi etkinliğe mutlaka topuklu stilettolarıyla katılıyor.

Kate’in dolabında en önemli kolleksiyonu ise remi kıyafetin önemli bir parçası olarak kabul edilen şapkalar. Birbirinden farklı modelleri kafasında kusursuzca taşıyan düşesin favori şapka tasarımcısı Jane Taylor.

Şık olmak ve onun gibi hoş gözükmek için pahalı markalar kullanmak zorunda değilsiniz. Zarif modanın öncüsü Kate Middleton’un seçimlerini kendi bütçenize uygun markalarla uygulayabilirsiniz.

Yorum Ekle