Evcil hayvanınızı nereye bırakabilirsiniz?

Evcil hayvan sahibi olanların en büyük sorunlarından biri işi ya da seyahati olduğu zaman evdeki dostu ile kendisi gibi ilgilenebilecek birsini bulmak… Evcil hayvan sahiplerinin bu ihtiyacını karşılamak üzere, köpek gezdirme, ziyaret, pansiyon, eğitim ve pet taksi hizmetlerini veren kişilerle buluşmalarını sağlayan bir platform kuruldu: www.banabirak.com

Haziran 2018 den itibaren faaliyet göstermeye başlayan site, hayvan aşıkları tarafından ortaya çıkarılmış bir proje. Hayvan sahiplenmenin farkındalığının yükseldiği şu dönemde bakabileceğinden endişe duyanlara da büyük kolaylık sağlıyor. Verilen hizmetlerin çeşitliliği bir hayvan sahibinin ihtiyaç duyabileceği tüm açıkları kapatmaya yönelik… Hem hayvan severler imkanları dahilinde bir cana daha faydalı olarak sevdikleri işten ek gelir kazanabilecek, hem de hayvan sahiplerinin güvenli ellere emanet etme korkusu son bulacak.

Benzer platform  olan www.petsurfer.com gibi il ve ilçeye göre arama yapabiliyorsunuz. Evcil hayvanınız için almak istediğiniz hizmeti seçip bu hizmeti kendi şehrinizde veren kişilere ulaşabiliyorsunuz. Tüm bakıcılar öz geçmişleri kontrol edilip onaylanmış kişilerden oluşuyor. Bakıcılara verilen puanlar ve yorumlarla yapılan değerlendirmeleri görebiliyorsunuz. Aldığınız hizmetle ilgili ücreti ise bakıcıya ödüyorsunuz. Ekstra bir ücretlendirme olmuyor.

Hangi hizmetler var?

Gezdirme: Belirlediğiniz saatlerde köpeğinizin gezdirilmesini sağlar.

Ziyaret: Evcil hayvanınızın evdeki ihtiyaçlarını gidermeye yönelik bir hizmet. Mama-su verme, kontrol etme, kısa süreli oyun gibi hizmetler sağlar.

Pansiyon: Günübirlik ya da uzun süreli olarak evcil hayvanınızı bırakabileceğiniz bir hizmet sağlar.

Eğitim: Sertifikalı eğitmenler tarafından evcil hayvanınızın bir program dahilinde eğitimi hizmetidir.

Pet taksi: Ulaşımda sıkıntı çıkan durumlar için imdadınıza koşan bu hizmetle hayvanlara özel araç ve sertifikalı şoförlerle dilediğiniz lokasyona transferinizi sağlama hizmetidir.

Bana Bırak nasıl çalışır?

Hizmetlerden faydalanabilmek için bilgilerinizi girerek siteye üye olmanız yeterli. Profilinizi doldurduktan sonra ihtiyacınız olan hizmet için arama yapabilir, bakıcıların bilgilerine ulaşabilirsiniz. Her bakıcı için hayvan türleri ve verdiği hizmet değişebiliyor. Örneğin kedilere ziyaret imkanı sağlayan birisi köpekler için gezdirme hizmeti sunabiliyor. Kendiniz direkt iletişime geçerek hayvanınızla ilgili detaylı bilgi, varsa özel bir durumu veya hastalığı hakkında bilgi vermelisiniz. Evcil hayvanınızı hemen bırakmadan önce bakıcı hizmeti veren kişi ile yüz yüze görüşmeniz tavsiye ediliyor. Bakıcıdan gün içinde fotoğraf, bilgilendirme isteyebilirsiniz. Daha sonra aldığınız hizmetle ilgili bakıcıyı değerlendirebilir, hakkında yorum yazabilirsiniz.

Bakıcı nasıl olunur?

Keyifli bir iş yapıp para kazanmak kulağa oldukça hoş geliyor. Mevcut işinizin ya da öğrenciyseniz okulunuzun yanı sıra boş saatlerinizde üstlenebileceğiniz işlerle harika bir ek gelir imkanı kazanmış olursunuz. Bakıcı olmak için platform tarafından istenen bilgi ve belgeleri sunmanız gerekiyor. Geçerli bir telefon ve e-mail adresinin yanı sıra tüm verdiğiniz bilgilerin doğru olduğunu beyan etmek durumundasınız. İyi iletişim önemli. Verdiğiniz hizmet ne kadar iyiyse o kadar popüler bakıcı olursunuz. Zaman ayırdığınız süre kadar yani kendi belirlediğiniz süre kadar kazanmak herkesin hayali üstelik sevdiğiniz bir şeyle uğraşarak. Hayvan dostları veya profesyonel hizmet sunanlar için faydalı bir platform.

 

Yorum Ekle