Sonbahar Modası

Siz hala yaz sonu indirimlerine bakadurun sonbahar modası gümbür gümbür geliyor… Bütçenizde yeni sezon alışverişi için yer açmayı unutmayın. Çünkü bu sonbahar bildiğiniz gibi değil… Sonbaharda bunalımdan eser yok! Dinamik ve özgüvenli stil hakim.

Elbiseler

Yazın da moda olan anvelop elbiseler, sonbahar renkleri ve biraz daha kalın kumaşlarıyla hayatımızda kalmaya devam ediyor. Oldukça rahat olan ve kusurları örten bu elbiseler özellikle çalışan kadınların gardırobunda hayat kurtarıcı…

Deri mont ve kısa botlarla oldukça iyi bir kombin sağlıyor. Bot demişken elbise bot kombineleri sonbaharın favorisi. Kalın kemerler ve uzun takılar kullanarak bu elbiselerde kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.

Renkler

Standart sonbahar tonlarının arasına bu sene yaz esintisi pembe de katılıyor. Biber kırmızısı, koyu bordo ve toz pembe bu sonbaharın favori renkleri… Kırmızı seviyorsanız sonbahar bahanesiyle bol bol kullanın. Alamadığınız modeller için ufak bir tüyo: Kırmızı modası kış aylarında da tüm ihtişamıyla devam edecek! Hardal sarısı sonbaharın vazgeçilmez rengi, tüm ürünlerde karşınıza çıkacak. Kazaklarda çok hoş duran bir renk olduğu için sevmeseniz de kolay kombin için bir tane edinmenizi öneririz. Kotun üzerine kurtarıcı bir stil… Kurumuş sonbahar yaprakları gibi kahvenin her tonuna alışık sonbahar modası sizi bildik renkleriyle de sarıp sarmalayacak.

70 ler havası

70’lerin bohem havası sonbahar modasıyla iyice hissedilecek. Elinizde vintage parçalar varsa çıkarıp kullanmanın ya da bir ikinci el dükkânına uğramanın tam zamanı. Kısa boylular Müjde! 70 lerin platform topukları bu sene çok moda! Özellikle de botlarda.

Kot mont forever

Kot ceketler geçiş dönemi kıyafetlerin gözde tamamlayıcısı olmaya devam ediyor. Dolabınızda olsa da yenisini almak isteyeceğiniz koyu tonlarda ve desenli kot montlar geliyor… Yakalar kalksın, kollar kıvrılsın  🙂

Boyfriend kazak

Uzun ve salaş duran boyfriend kazaklar bu sene de moda, kısa botlar ve el çantalarıyla tamamlayabilirsiniz. Asimetrik, delik görünümlü, özensiz duran kazaklar soluk renklerde.

Çantalar küçülüyor

Küçük çanta modası bu sene de devam ediyor. Küçülüp sadeleşmek için iyi bir zaman. Duruş bozukluklarınızın sebebi, içini tıka basa doldurduğunuz büyük çantalarınızdan kurtulun.

Renkli bacaklar

Geçen sene tam alışamadığımız renkli çorap modasına bu sene alışsanız iyi olur çünkü hiçbir yere gitmiyor… Bu sene bu çorapları yazdan kalma rengarenk tırnak modası tamamlayacak. Çorapla aynı renk ayakkabı giymek uyumlu bir moda trendi bu sene..  Yine çiçek desenli çizmeler gözünüze tuhaf gelse de gördükçe alışacağız gibi duruyor.

Hayvan desenleri ve hayvan tüyleri ama asla gerçek değil!

Veganlığa doğru giden dünyada hayvan desenleri suni olarak popüleritesini korumaya devam ediyor. Ayakkabı ve aksesuarlarda farklı hayvan tüylerinin desenlerini göreceğiz. Yine geçen seneki gibi sahte kürkler, tüylü ayakkabılar, pelüşler moda.

 

Küt burun!

Yeniden gelişini benimseyemediğimiz sivri burun çok şükür ki gidiyor, ancak yerine yine pek benimseyemeyeceğimiz küt burun modası geliyor. Hem de öyle böyle küt değil… Giyip giymemek sizin kararınız.

Vazgeçilmez Trençkot şıklığı

Şık ve basic parçalar arasında yerinden asla ödün vermeyen trençkot serin sonbahar günlerinin en havalı tercihlerinden… Hala yoksa mutlaka edinin….

Fiyonk mu?

Evet bu sene çılgın bir fiyonk modası var! Fiyonk şeklinde bağlanmış fular veya fiyonklu toka kullanmaya hazır olun. Hatta fiyonk ne kadar büyükse o kadar moda…

Blazer hiçbir yere gitmiyor

Blazer ceket iş hayatının  vazgeçilmez sonbahar trendlerinden elbette modanın değiştiremediği parçalar bu sene daha bol ve vatkalı…. Altına görünmeyen mini etek ve şort popüler kombinlerden.

Ekose etekler

Bu sonbahar yaşlar küçülsün. Hepimiz kolejliyiz… Gelsin ekose etekler… Fiyonklu toka da takınca taş çatlasın 18 gözükme garantisiyle 🙂

Tüm bu moda parçaları kendi zevkinize, vücut tipinize ve kişiliğinize göre harmanlayarak kullanmayı unutmayın! Modayı kendi tarzınızla taşıyın…

Yorum Ekle