Dünyanın 4 bir yanından enfes sonbahar otelleri

Tatiliniz sonbahara kaldıysa birkaç ilginç mekan denemeye ne dersiniz?

Sıcak yaz tatillerinden sıkılmış, ya da iş yoğunluğundan tatile fırsat bulamamışsanız bu oteller tam size göre!

Sıradan tatil anlayışınızın biraz dışına çıkıp aşağıdaki ilginç mekanlara bir göz atın…

Bir haftalık konaklama yerine hafta sonu kaçamakları için de notunuzu alın:

Dromoland Castle: Newmarket-on-Fergus, İrlanda

Tam bir Sonbahar ülkesi olan İrlanda’da tarihi bir kalede 5 yıldızlı otel deneyimi yaşamak isterseniz bu otel tam size göre.. 16. Yüzyıldan kalma soylu sınıfına ait bu Dromoland Kalesi’nde kendinizi bir Kraliyet filmi içerisinde hissetmeniz mümkün.

Chateau de Bagnols: Bagnols, Fransa

Fransa’da bir 13. Yüzyıldan kalma bir Şato’da konaklamak ister miydiniz? Lyon’a yarım saat uzaklıkta olan Şato-otel etrafındaki üzüm bağlarına tepeden bakıyor. Avrupa’nın otantik havasında havuz keyfi yapmak isterseniz yemyeşil bahçesinde bu imkan da mevcut…

Crazy Bear, Beaconsfield, İngiltere

Beaconsfield şehrinin en eski binasında farklı dizaynlara sahip odalarıyla dikkat çene bir otel. Moulin Rouge temasında bir hafta sonu kaçamağı hayal ediyorsanız işte tam burada! Bol sürprizi ve ilginç bir otel.

Arctic TreeHouse Hotel, Rovaniemi, Finlandiya

Finlandiya denince hemen akla gelen elbette Kuzey Işıkları… Burada bir otelden bahsediyorsak ışıkları görmeden olmaz. Kuzey Kutup Dairesinde bir yamaçta buluna  otel ışıkların görüldüğü yöne bakan devasa pencerelere sahip kübik dağ kulübeleri ile size eşsiz bir tatil fırsatı veriyor.

The Caves, Negril, Jamaika

İsmi bile heyecan verici: Jameika! Bu otel kayalıkların tepesinden denize inen muhteşem bir manzaraya sahip… Ormanın içinde gözlerden uzak odaları da bulunuyor. Kayalıkların içine inşa edilen otelin özel ışıklandırmalı mağara restoranı ise görülmeye değer.

Grand Hotel Timeo, Sicilya, İtalya

Sicilya efsanesini bölgenin en iyi manzarasında yaşamak ister misiniz? Avrupanın en iyi manzaralarından birine sahip bu otel Sicilya’nın volkanik plajına tepeden bakıyor. Antik eserlerle çevrili otel Akdeniz maviliğinin tam göbeğinde…

 

Hotel De L’Europe, Amsterdam, Hollanda

Amsterdam’ın tam göbeğinde bulunan otel aslında 17. yüzyılda şehri savunma amacıyla yapılmış bir Kale. Gösterişli bir şekilde restore edilen otel, konumu ve şıklığı ile oldukça cezbedici bir tatil alternatifi.

Lion Sands, Güney Afrika

Doğanın içinde bir vahşi yaşam deneyimi istiyorsanız bu otel tam size göre! Herkesin yaptığını yapmayı sevmeyen, cesur, maceraperest tatilcilerin gözdesi olan bu otelde odalar, vahşi hayvanların etrafta serbestçe gezinmesi nedeniyle yerden yüksekte konumlandırılmış. Heyecandan uyuyamayacaksınız!

Conrad Rangali Island Resort, Maldivler

Maldivler’e gitme hayaliniz varsa bunu sıradan dalış aktiviteleri yerine suyun altında uyuma aktivitesiyle zirveye çıkarabilirsiniz. Dünyanın ilk su altı odasına sahip bu otel renkli su altı dünyanın içinde bir süre yaşamanıza imkan sağlıyor…

Katikies, Santorini, Yunanistan

Kalabalık ve gürültünün çekildiği muhteşem Yunan Adası Santorini’de  Oia kayalıklarının tepesine konumlanmış harika bir koyda yer alıyor. 27 odaya sahip otelin her odasının muhteşem bir deniz manzarası var…

Otel Yedi Bilgeler, Selçuk, Aydın

Listemizin sürprizi Türkiye’den efsane bir otel… Efes Antik Şehrine sadece birkaç kilometre uzaklıkta bulunan otele İzmir’den de 45 dakikada ulaşılıyor. Bağlarla çevrili Toscana tadında bir tatili uygun fiyatları ve sürpriz konserleri ile hemen yanı başınızda yaşayabilirsiniz. Bizzat kendi şaraplarını üreten otelin lezzetli bir menüsü ve huzurlu atmosferi mevcut.

 

Yorum Ekle